5 tipů pro vylepšení SEO rankingu webových stránek

18. 02. 2015 23:14:42
Píšete blog nebo vedete internetový magazín? Máte nastavené cíle, ale stále se jim nemůžete přiblížit? Přemýšlíte, co změnit nebo upravit, aby Vám Vaše práce šla lépe od ruky? Pojďte se podívat na několik jednoduchých tipů...

Je mnoho věcí, které vstupují do algoritmů při výpočtu rankingů vašich webových stránek na vyhledávačích. Pojďme se ale podívat na ty osvědčené, které můžete při tvorbě stránek ovlivnit a které můžete zapracovat do každého příspěvku či článku:

1) backlinks- jsou to živé odkazy na jiné webové stránky. Čím více, tím lépe- ale pozor. Vyhledávače nemají ráda "nákupy" backlinks, které jsou umístěny na všech možných pochybných stránkách. Také se může negativně promítnout, pokud všechny backlinks opětujete a máte na svých stránkách odkazy zpět. Nejlépe je mít backlinks umístěné na stránkách s vyšší autoritou (známe stránky, blogy, magazíny a podobně, kde na Vás odkáží nebo tam přispíváte a backlinks vkládáte do svých příspěvků).

2) nezapomeňte na sociální média a ke svým příspěvkům přidávejte ikony pro možnost sdílení na nejoblíbenějších sociálních sítích ( u nás je podmínkou Facebook, dále nabírá na síle Google+ a Twitter, pokud píšete profesní web nebo blog, tak bych se nebála přidat i LinkedIn). Počet sdílení článků přes sociální média ovlivňuje SEO ranking. Nezapomínejte upozornit na nový příspěvek na svých sociálních profilech (to často generuje velký traffic) a pokud na svých stránkách získáváte emailový kontakt na své čtenáře, nebojte se je oslovit a nový článek jim představit.

3) klíčová slova- dobře si promyslete, co je hlavním sdělením příspěvku, co jsou klíčová slova. Nezapomeňte je vkládat v průběhu psaní do celého těla textu, nejen na úvod. Navíc se nebojte experimentovat a můžete volit i mnohoslovná spojení, která budou pro Váš článek charakteristická. Píšete o zdravé stravě? Zapomeňte na klíčová slova "zdravá strava", takových příspěvků budou miliony a vy budete mít velkou konkurenci. Zkuste se zaměřit na něco konkrétního- např. "Chutné recepty z kuskusu". delší klíčová slova jsou přesnější a pro Váš ranking mnohem úspěšnější.

4) pište pravidelně. Pokud na vašich stránkách nebude nový obsah a stránky budou "nečinné", může to ovlivnit vaši pozici při vyhledávání. Tím nemyslím jen aktualizace telefonního čísla nebo mailu, ale je třeba přidávat nové příspěvky.

5) množství obsahu. při vyhledávání se Vám na prvních místech zobrazují webové stránky velkých internetových médií, Wikipedie a pod. je upřednostňován velký obsah (ale kvalitní, viz. Bounce rate). Tedy rostoucí počet příspěvků ovlivňuje SEO. Na některých diskusních fórech zaznívá, že komentáře k článkům samy o sobě mohou vytvářet masu obsahu, která se zde potom pozitivně promítne. U povolení komentářů pozor na reklamní spamy, které se množí úměrně tomu, jak je Vaše stránka populární a roste její autorita. To lze do velké míry ošetřit filtry.

Tak to bylo na zahřátí, se SEO rankingem budeme ještě určitě pokračovat.

Všem hezký večer,

Alena Harnová

Autor: Alena Harnová | středa 18.2.2015 23:14 | karma článku: 6.19 | přečteno: 269x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Daniel Schubert

Fakta: Léčitel stojí 534,- Kč/h, katolický kněz 1671,- Kč/h, lékař 4361,- Kč/h

Kolikrát jsem to již slyšel, jak to dělají léčitelé „jenom pro peníze“, jak jsou „drazí“, jak je alternativní medicína „velký byznys“, a proto jim nejde o zdraví klienta/pacienta na prvním místě.

19.7.2019 v 21:37 | Karma článku: 16.69 | Přečteno: 2120 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Vyšší daně – dražší bydlení!

Trh nemovitostí začíná být žhavým politickým tématem. Ceny nemovitostí v posledních letech tak výrazně vzrostly, že se pro lidi s průměrnými příjmy staly nedostupné. Platí to téměř po celé Evropě, platí to i pro Kanadu.

19.7.2019 v 8:08 | Karma článku: 46.59 | Přečteno: 12414 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Z metropole 21. století

Dnes (14/7) bude v hlavním městě na tři roky uzavřena jedna z klíčových komunikací přivádějících dopravu z dálnice č. 1 do centra města. Důvodem je zahájení prací na obřím projektu, který změní tvář navazující části metropole.

14.7.2019 v 8:50 | Karma článku: 10.36 | Přečteno: 490 | Diskuse

Petr Mach

Vyššími daněmi k zářným zítřkům

Zatímco se politici navenek hašteří o tom, kdo a jak má právo či povinnost odvolat ministra, probíhá největší zvýšení daní za posledních deset let. Přečetl jsem vládní návrhy za vás a tohle na vás dopadne:

13.7.2019 v 8:35 | Karma článku: 47.88 | Přečteno: 14155 | Diskuse

Josef Šoltes

Investice, cesta do pekel nebo dobrý způsob, jak si přilepšit na důchod?

Češi jsou obecně silně investičně silně konzervativní. Mají k tomu dobrý důvod. Životní zkušenosti, kdy se je každý snaží na každém rohu obrat, co to jde.

12.7.2019 v 21:10 | Karma článku: 25.77 | Přečteno: 1085 | Diskuse
Počet článků 5 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 165

Jsem markeťák na volné noze a moc mě baví on-line marketing.

Najdete na iDNES.cz