Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. února 2023 Milada

5 tipů pro vylepšení SEO rankingu webových stránek

18. 02. 2015 23:14:42
Píšete blog nebo vedete internetový magazín? Máte nastavené cíle, ale stále se jim nemůžete přiblížit? Přemýšlíte, co změnit nebo upravit, aby Vám Vaše práce šla lépe od ruky? Pojďte se podívat na několik jednoduchých tipů...

Je mnoho věcí, které vstupují do algoritmů při výpočtu rankingů vašich webových stránek na vyhledávačích. Pojďme se ale podívat na ty osvědčené, které můžete při tvorbě stránek ovlivnit a které můžete zapracovat do každého příspěvku či článku:

1) backlinks- jsou to živé odkazy na jiné webové stránky. Čím více, tím lépe- ale pozor. Vyhledávače nemají ráda "nákupy" backlinks, které jsou umístěny na všech možných pochybných stránkách. Také se může negativně promítnout, pokud všechny backlinks opětujete a máte na svých stránkách odkazy zpět. Nejlépe je mít backlinks umístěné na stránkách s vyšší autoritou (známe stránky, blogy, magazíny a podobně, kde na Vás odkáží nebo tam přispíváte a backlinks vkládáte do svých příspěvků).

2) nezapomeňte na sociální média a ke svým příspěvkům přidávejte ikony pro možnost sdílení na nejoblíbenějších sociálních sítích ( u nás je podmínkou Facebook, dále nabírá na síle Google+ a Twitter, pokud píšete profesní web nebo blog, tak bych se nebála přidat i LinkedIn). Počet sdílení článků přes sociální média ovlivňuje SEO ranking. Nezapomínejte upozornit na nový příspěvek na svých sociálních profilech (to často generuje velký traffic) a pokud na svých stránkách získáváte emailový kontakt na své čtenáře, nebojte se je oslovit a nový článek jim představit.

3) klíčová slova- dobře si promyslete, co je hlavním sdělením příspěvku, co jsou klíčová slova. Nezapomeňte je vkládat v průběhu psaní do celého těla textu, nejen na úvod. Navíc se nebojte experimentovat a můžete volit i mnohoslovná spojení, která budou pro Váš článek charakteristická. Píšete o zdravé stravě? Zapomeňte na klíčová slova "zdravá strava", takových příspěvků budou miliony a vy budete mít velkou konkurenci. Zkuste se zaměřit na něco konkrétního- např. "Chutné recepty z kuskusu". delší klíčová slova jsou přesnější a pro Váš ranking mnohem úspěšnější.

4) pište pravidelně. Pokud na vašich stránkách nebude nový obsah a stránky budou "nečinné", může to ovlivnit vaši pozici při vyhledávání. Tím nemyslím jen aktualizace telefonního čísla nebo mailu, ale je třeba přidávat nové příspěvky.

5) množství obsahu. při vyhledávání se Vám na prvních místech zobrazují webové stránky velkých internetových médií, Wikipedie a pod. je upřednostňován velký obsah (ale kvalitní, viz. Bounce rate). Tedy rostoucí počet příspěvků ovlivňuje SEO. Na některých diskusních fórech zaznívá, že komentáře k článkům samy o sobě mohou vytvářet masu obsahu, která se zde potom pozitivně promítne. U povolení komentářů pozor na reklamní spamy, které se množí úměrně tomu, jak je Vaše stránka populární a roste její autorita. To lze do velké míry ošetřit filtry.

Tak to bylo na zahřátí, se SEO rankingem budeme ještě určitě pokračovat.

Všem hezký večer,

Alena Harnová

Autor: Alena Harnová | středa 18.2.2015 23:14 | karma článku: 6.19 | přečteno: 275x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Eva Kislingerová

Rozbíjením oken ekonomika neroste

Před časem s tím přišla agentura Bloomberg a následovaly vlny komentářů všude možně včetně českých médií – průmyslová produkce v Ruské federaci se loni nesnížila, ale naopak možná i vzrostla. Část ohlasů zněla: Sankce nefungují.

7.2.2023 v 9:49 | Karma článku: 24.77 | Přečteno: 551 | Diskuse

Martin Pýcha

Saldo agrárního zahraničního obchodu: Ještě horší, než jsme čekali

Saldo agrárního zahraničního obchodu se dlouhodobě zhoršuje. Stále rostoucí závislost na dovozu potravin ukazuje, že „je něco špatně ve státě českém“, tedy přesněji v českém zemědělství a potravinářství. Vládu to ale netrápí.

7.2.2023 v 8:46 | Karma článku: 23.36 | Přečteno: 445 | Diskuse

David Kunc

Ekonomické události v pátém týdnu roku 2023

ECB, FED i britská centrální banka na rozdíl od ČNB dále zvyšují úrokové sazby, přitom ČNB zvýšila odhad letošní inflace na 10,8%. Co dalšího přinesl pátý týden roku 2023 a co to pro nás může znamenat?

5.2.2023 v 22:30 | Karma článku: 9.35 | Přečteno: 99 | Diskuse

Martin Pýcha

Kdo zvyšuje ceny potravin?

V médiích opakovaně zástupce obchodníků nevybíravým způsobem obviňuje ze zvyšování cen potravin zemědělce. Pojďme se podívat na příkladu vajec, jak to cenami mezi zemědělci a obchodníky ve skutečnosti je.

4.2.2023 v 12:07 | Karma článku: 38.94 | Přečteno: 4513 | Diskuse

Ladislav Dvořák

Dezoláti, naši lidi ….. ale co s nimi?

Jedni nazývají voliče poraženého prezidentského kandidáta neschopnými dezoláty, jiní mluví o 2,4 mil. zoufalých lidí, kteří volají o pomoc. Tak či tak, jsou tady ale s námi a je třeba spolu dále normálně žít.

3.2.2023 v 8:22 | Karma článku: 18.78 | Přečteno: 728 | Diskuse
Počet článků 5 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 171

Jsem markeťák na volné noze a moc mě baví on-line marketing.

Z jídelníčku vyřadila zánětlivé potraviny. Za půl roku zhubla 9 kilo

Paní Petra byla vždy sportovně založená. Problém přišel po operaci nohou, kdy musela omezit sport, což se projevilo na...

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková. Proslavila se hity Závidím či Drahý můj

Ve věku 83 let zemřela v pátek zpěvačka a herečka Naďa Urbánková, držitelka pěti Zlatých slavíků, interpretka hitů...

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...