5 tipů pro vylepšení SEO rankingu webových stránek

18. 02. 2015 23:14:42
Píšete blog nebo vedete internetový magazín? Máte nastavené cíle, ale stále se jim nemůžete přiblížit? Přemýšlíte, co změnit nebo upravit, aby Vám Vaše práce šla lépe od ruky? Pojďte se podívat na několik jednoduchých tipů...

Je mnoho věcí, které vstupují do algoritmů při výpočtu rankingů vašich webových stránek na vyhledávačích. Pojďme se ale podívat na ty osvědčené, které můžete při tvorbě stránek ovlivnit a které můžete zapracovat do každého příspěvku či článku:

1) backlinks- jsou to živé odkazy na jiné webové stránky. Čím více, tím lépe- ale pozor. Vyhledávače nemají ráda "nákupy" backlinks, které jsou umístěny na všech možných pochybných stránkách. Také se může negativně promítnout, pokud všechny backlinks opětujete a máte na svých stránkách odkazy zpět. Nejlépe je mít backlinks umístěné na stránkách s vyšší autoritou (známe stránky, blogy, magazíny a podobně, kde na Vás odkáží nebo tam přispíváte a backlinks vkládáte do svých příspěvků).

2) nezapomeňte na sociální média a ke svým příspěvkům přidávejte ikony pro možnost sdílení na nejoblíbenějších sociálních sítích ( u nás je podmínkou Facebook, dále nabírá na síle Google+ a Twitter, pokud píšete profesní web nebo blog, tak bych se nebála přidat i LinkedIn). Počet sdílení článků přes sociální média ovlivňuje SEO ranking. Nezapomínejte upozornit na nový příspěvek na svých sociálních profilech (to často generuje velký traffic) a pokud na svých stránkách získáváte emailový kontakt na své čtenáře, nebojte se je oslovit a nový článek jim představit.

3) klíčová slova- dobře si promyslete, co je hlavním sdělením příspěvku, co jsou klíčová slova. Nezapomeňte je vkládat v průběhu psaní do celého těla textu, nejen na úvod. Navíc se nebojte experimentovat a můžete volit i mnohoslovná spojení, která budou pro Váš článek charakteristická. Píšete o zdravé stravě? Zapomeňte na klíčová slova "zdravá strava", takových příspěvků budou miliony a vy budete mít velkou konkurenci. Zkuste se zaměřit na něco konkrétního- např. "Chutné recepty z kuskusu". delší klíčová slova jsou přesnější a pro Váš ranking mnohem úspěšnější.

4) pište pravidelně. Pokud na vašich stránkách nebude nový obsah a stránky budou "nečinné", může to ovlivnit vaši pozici při vyhledávání. Tím nemyslím jen aktualizace telefonního čísla nebo mailu, ale je třeba přidávat nové příspěvky.

5) množství obsahu. při vyhledávání se Vám na prvních místech zobrazují webové stránky velkých internetových médií, Wikipedie a pod. je upřednostňován velký obsah (ale kvalitní, viz. Bounce rate). Tedy rostoucí počet příspěvků ovlivňuje SEO. Na některých diskusních fórech zaznívá, že komentáře k článkům samy o sobě mohou vytvářet masu obsahu, která se zde potom pozitivně promítne. U povolení komentářů pozor na reklamní spamy, které se množí úměrně tomu, jak je Vaše stránka populární a roste její autorita. To lze do velké míry ošetřit filtry.

Tak to bylo na zahřátí, se SEO rankingem budeme ještě určitě pokračovat.

Všem hezký večer,

Alena Harnová

Autor: Alena Harnová | středa 18.2.2015 23:14 | karma článku: 6.19 | přečteno: 269x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Markéta Šichtařová

Zadlužená generace

Tohle se těžko okecá: Dluhy domácností u bank a družstevních záložen koncem roku 2018 činily 1,65 bilionu korun. Meziročně tak vyskočily skoro o 8 %.

24.5.2019 v 8:00 | Karma článku: 46.63 | Přečteno: 11564 | Diskuse

Veronika Charvátová

Sexuální predátoři "V síti"

Děti stráví na internetu v průměru až 2 hodiny denně. Co tam dělají? Jaké nástrahy na ně číhají? Šokující informace, které se podařilo získat během 10 dnů, ti vyrazí dech.

21.5.2019 v 13:13 | Karma článku: 17.12 | Přečteno: 882 | Diskuse

Richard Neugebauer

Právo mít se lépe než v Německu

Jak se zbavit dluhů? Jak zařídit kvalitní potraviny? Jak se mít jako rodič na rodičovské dovolené stejně dobře jako dělník u pásu v Mladé Boleslavi? Čtěte.

21.5.2019 v 8:47 | Karma článku: 37.09 | Přečteno: 2920 | Diskuse

Jan Adamec

Británie na kolenou?

Z článků „nezávislých“ médií si může člověk pomyslet, že Británie je před bankrotem a Angličané už chtějí v EU zůstat, protože zjistili, že „naletěli“. Jaká je ale realita?

20.5.2019 v 18:08 | Karma článku: 31.07 | Přečteno: 1122 | Diskuse

Libor Kovář

Jak zajistit dlouhodobý pravidelný výnos 5 – 7 % ročně nebo i více?

Pokud hledáte bezpečný přístav pro vaše volné prostředky a zároveň chcete, aby vám výnosy z vaší investice byly vypláceny pravidelně, máte v podstatě jen 3 možnosti. ...

20.5.2019 v 11:13 | Karma článku: 7.18 | Přečteno: 555 | Diskuse
Počet článků 5 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 164

Jsem markeťák na volné noze a moc mě baví on-line marketing.

Najdete na iDNES.cz